najlepsze herbaty

Najlepsze herbaty – jak znaleźć i rozpoznać

Jak znaleźć najlepsze herbaty

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy po powrocie do domu każdy lubi wybrać najlepsze herbaty w celu rozgrzania organizmu. Niestety w sklepach znajduje się pełno herbat, które wpływają negatywnie na organizm człowieka. Za herbatę dobrej jakości trzeba zapłacić więcej niż za zwykłą herbatę dostępną w każdym markecie. Jednak, by znaleźć dobre napary, trzeba znać kilka podstawowych informacji, które ułatwią poszukiwania dobrych herbat.
Najlepsze mieszanki będą zawierały informacje o kraju i regionie pochodzenia. Jednak jest to tylko znikoma wiedza na temat herbat. Istnieje wiele gatunków herbat i aby poznać tę naprawdę dobrej jakości, trzeba znać jej cechy charakterystyczne przypisane do konkretnego gatunku.

Aromat i połysk

Herbata oolong jest przedstawicielem herbaty, którą ciężko scharakteryzować, ponieważ posiada ona wiele gatunków, które mogą różnić się od siebie smakiem i wyglądem. Jednak wybierając herbatę oolong, warto zwrócić uwagę na jej aromat, ponieważ ten powinien być bardzo intensywny. Będzie on świadczył o świeżości herbaty. Natomiast herbata czarna  powinna na swoich liściach posiadać połysk granatu, czerwieni, a niekiedy nawet i żółci. Natomiast herbata ta nie powinna być szara ani matowa.
Słynna przy wspomaganiu odchudzania jest herbata zielona . Aby rozpoznać świeżą należy przyjrzeć się liściom tej herbaty. Powinny one być jasne i błyszczące. Jeśli takie nie są, to prawdopodobnie były nieprawidłowo suszone lub został popełniony inny błąd przy przygotowywaniu herbaty.

Im starsza, tym lepsza

Inną od pozostałych herbat jest herbata czerwona, ponieważ ta najlepsza będzie najstarsza. Spotykana jest w postaci tzw. ciastek i powinny być one naprawdę twarde. Jeżeli takie nie są, to prawdopodobnie uległy spleśnieniu i nie herbata nie nadaje się już do spożycia.

Herbaty świata w sklepach

W wielu miastach można znaleźć sklep z herbatami, w którym można się zaopatrzyć w wysokiej jakości herbaty świata o wyśmienitym smaku, takie jak np. rooibos, czy biała herbata. Taki zestaw herbat to świetny pomysł na prezent, szczególnie w okresie jesieni i zimy. Wówczas każdy szuka sposobów na rozgrzanie się. Dla osób, które nie mogą lub nie chcą skorzystać z punktów sprzedaży stacjonarnej, polecany jest sklep online oferujący dostawę bezpośrednio do domu.